Marka İsmi Bulma - Siirt Patent Siirt Patent, tescilli marka stoku nedeniyle şirket ismi, firma ismi ve marka ismi bulmak oldukça güçleşmesine rağmen yaratıcı markalar oluşturmaktadır.
Marka İsmi Bulma - Siirt Patent
Sosyal İletişim Kanallarımız Kurtalan Yolu Cd.Bahçelievler, 56100 Merkez/Siirt +90 212 212 35 17 Siirt Patent Logo
Siirt Patent
Siirt Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Kurtalan Yolu Cd.Bahçelievler 56100 Merkez Siirt


Marka İsmi Bulma


Marka İsmi Bulma

Siirt Patent, tescilli marka stoku nedeniyle şirket ismi, firma ismi ve marka ismi bulmak oldukça güçleşmesine rağmen yaratıcı markalar oluşturmaktadır.

Öncelikle Siirt Patent olarak, ticarette sıklıkla kullanılan şahıs isimleri, soy isimleri, çiçek isimleri vb. isimleri marka isimlendirme çalışmalarında önermemekle birlikte gelecek öngörüsü üzerine konumlandırılmış yaratıcı fikirlerle yeni marka isimlendirme projeleri hazırlamaktadır.

Siirt Patent' in İştiraki olduğu Etkin Patent' in binlerce sorunsuz marka tesciline kılavuz eden marka sorgulama başlıklı makalemizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Marka ismi bulmak için öncelikle yurtiçi ve yurtdışı sektör ve rakiplerin iyi araştırılması gerekmektedir. Daha sonra mutlaka konumlandırma projesi hazırlamalıdır. Yani markanın hikayesi hazırlanmalıdır. 

Siirt Patent, Hedef, kitle ve bu kitle ile olan iletişim araçlarını, mutlak ayırt edici özelikleri olan, kolay akılda kalabilen, telaffuzu kolay, akla geldiğinde ilk ürün ve hizmetlerinizi çağrıştırabilecek, kolay taklit edilmeyen, marka vaadlerini güçlü yansıtan marka isimlerini tercih edilmesini önermektedir.

Siirt Patent, prensip olarak ürün veya hizmetin niteliklerini bildirir sözcük ve şekillerin marka olarak tercih edilmemesini önermekle birlikte, kimi durumlarda bu isimlerin özellikle alan adı olarak kullanılması nedeniyle arama motorların üst sıralarında listelenmesi için tercih edilmesi halinde ise farklı ayırt ediciliği sağlayacak unsurlarla ayırt edici hale getirilmesini, bir yerde ismin arama üstünlüklerinden yararlanırken diğer tarafından diğer rakiplerinden ayrıştırmasını sağlayacak ve ürün ve hizmetle özdeşlecek farklı şekil ve unsurların mutlaka kullanılmasını önermektedir. Örneğin Twitter herkesçe bilinir olmasına rağmen sembolü çok daha fazla akılda kalıcı ve görüldüğü anda markayı refleks olarak anında akla getirmesi buna örnek olarak gösterilebilir.


SİİRT PATENT | MARKA BULMA

SİİRT PATENT | MARKA BULMA


Şu anda dört beş harften oluşacak yeni marka bulmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumdadır. Bu harflerden anlamsız yüzlerce kombinasyon üretilse bile, önceden tescilli markalar arasında fonetik olarak benzerlik riski bulunmaktadır. Dolayısıyla yeni marka isimlerini bulmak zorlaştıkça farklı arayışlar, yol ve yöntemler geliştirilmektedir. 
 

Son yıllarda iki ve üç harflerden oluşmuş markalar revaçta gözükmektedir. Ancak bunlarda çoğaldıkça ayırt edici güçleri zayıflamaktadır.

Siirt Patent ve iştiraki olduğumuz Etkin Patent olarak şehir ve şehirlerin değerleriyle örtüşen, yenilikçi projelerle oluşturulmuş yeni marka isimleri, güçlü marka algısı yaratan logo tasarım ve kurumsal kimlik tasarımları ve bunları düşük bir bütçeyle lansmanını yapabilecek yeni nesil web tasarımları arıyorsanız bize ulaşınız.

Siirt Patent, gelecekte özel stilize edilmiş tek harften oluşturulmuş ancak markanın ürün ve hizmetlerle özdeşmiş sembollerden oluşmuş markaların oluşturulacağını öngörmektedir. Dolayısıyla bugünden her ne kadar özel stilize edilmiş tek harfli markalar kullanmasak bile, tercih ettiğimiz marka isimleriyle birlikte mutlak rakiplerden ayırt edici kılan ve ürün ve hizmetle özdeşleşmiş bir sembolün kullanılması önermektedir. Bu sembol zaman içinde bilinirlik kazandıkça olası marka isim değişikliklerinde olası dezavantajları olabildiğince bertaraf edebilir.

 

Dahası sembol ve maskotlar henüz çok fazla yaygın bir şekilde kullanılmaması nedeniyle çok daha kolay tanıtım ve bilinirlik kazandırılabileceği gibi sonradan olası benzerleri ortaya çıksa bile, ilk kullanan markayı hemen akla getireceğinden markaya zarardan ziyade fayda da sağlayabilir.

 

Yine her kullanıcının hemen her gün milyonlarca reklama maruz kalması nedeniyle sadece kelimelerle oluşturulmuş markalar maalesef dikkat çekmemektedir. İnsanların görsel zekası daha gelişkin olduğundan şekiller çok daha kolay akılda kalıcı olabilmektedir.

Bu arada iştiraki olduğumuz Etkin Patent tarafından hazırlanan marka ismi bulma başlıklı yazınımızın da incelenmesini öneriyoruz.

Örneğin iştiraki olduğumuz Etkin Patent tarafından yaratıcı iş modeli olarak konumlandırılan e-emlak projesinde, “e-emlak” markası altında yer alan 70 adet diğer markanın da “e-emlak” markası bünyesinde yer aldığını, tümünün ortak hareket ettiğini, aynı kaynaktan ve aynı şirket tarafından yönetildiğini güçlü yansıtması ve ayırt edici kılması için BURADAN görebileceğiniz kaplumbağa maskotu tasarlanmıştır.

Siirt Patent' inde iştiraki olduğu Etkin Patent tarafından tasarlanan bu maskot proje kapsamındaki 70 adet emlak markasının web sayfasında yer aldığında, tüketiciler çok kolay bir şekilde tüm markaların aynı kaynağa ait ve yönetildiği algısı güçlü olacağından pazarlama aksiyonlarında ve müşteri ediniminde önemli kazanımları olacaktır. Dahası tek bir şekil ile 70 markanın lansmanın yapılması reklam ve tanıtım bütçesini oldukça düşürmesinin yanı sıra, çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bilinirlik de kazanacaktır.

 

Siirt Patent her yeni marka isimlendirme projesine farklı yaklaşımlar geliştirmekte ve her proje için ayrı ayrı yaratıcı çözümler geliştirmektedir. Örneğin bütünü itibariyle tanımlayıcı bir ifade olan “gram altın store” markasını hem tecil kriterleri kazandırmak hem de ayırt edicilik kazandırmak için BURADAN görebileceğiniz sembolü tasarlamıştır.

 

Gram altın ifadeleri birçok alan adı ve markada asli veya tali unsur olarak kullanılmasına rağmen zaman için kullanıclar nezdinde “gram altın” sözcükleri hemen ilk akla “gram altın store” markasının sembolünü akla getirecektir. Dolayısıyla marka her zaman rakiplerinden kolay ayrışabileceği gibi önemli üstünlükler de kuracaktır. Altın sektörü gibi fiyatların neredeyse her yerde fix olduğu bir yerde temel unsuru güvendir. İşte “gram altın store” markası içinde çıkış noktası ve yaratılmak istenen algı güven duygusudur güçlü yansıtılmasıdır.

Dolayısıyla hiçbir özelliği ve ayırt ediciliği olmayan bir yerden altın almaktansa tüketiciler bu duyguyu açık ve net ve oldukça güçlü yansıtan “gram altın store” markasının tercih edilmesini sağlayacaktır. 

Siirt Patent marka danışmanlarınca hazırlanan  marka tescil kriterlerini, resen RET ve/veya itiraz üzerine RET gerekçelerini ayrıntılı incelendiği marka tescil  başlıklı yazımızdan ve marka araştırma yaparken dikkat edilecek önemli hususları ise marka sorgulama başlıklı yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz.


Sonuç olarak Siirt Patent, yeni marka isimlendirme çalışmalarında kabul edilmiş temel kriterlerin yanı sıra pazarlama aksiyonları ve tanıtım çalışmalarında da avantaj sağlayacak niteliklerde ve en önemlisi hem tescil edilebilir hem de üçüncü taraflarca kolay kolay benzerin tescil ve kullanımını engelleyebilecek özelliklerde olmasını önermektedir.


Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺1.525  
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


SİİRT PATENT | ŞİRKET İSMİ BULMA


Siirt Patent olarak; şirket ismi bulma aşmasında öncelikle temel kriterlerin gözetilmesini öneriyoruz. Bunlar;Siirt Patent olarak; şirket isimleri bulma aşmasında öncelikle temel kriterlerin gözetilmesini öneriyoruz. Bunlar;

1. Şirket ismi yani şirketin Ticaret Unvanının kök kelimesi kısa ve öz olmasına dikkat edilmesini öneriyoruz.


2. Siirt Patent olarak şirket isimlerinin uzantılarının mümkün olduğunca kısa tutulmasını öneriyoruz. (Örneğin Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. ve/veya Etkin Patent A.Ş. )

Siirt Patent uzmanlarınca hazırlanan şirket isimleri başlıklı yazımızın da incelenmesini öneriyoruz.3. Şirket isimlerinin özellikle uzun kurucu isimleri veya isim ve soy isimleri olmamasını öneriyoruz.


4. Siirt Patent olarak, şirket isminin kök kelimelerinin, ürün veya hizmetlerin niteliklerini, kalitesi veya çeşidini bildirir sözcükler olmamasını öneriyoruz. (Örneğin Marka Tescil A.Ş. )


5. Yine Siirt Patent olarak şirket isimlerinin jenerik, herkesin kullandığı veya kullanmak durumunda olduğu ifadelerden seçilmemesini öneriyoruz.


6. Şirket kök isimlerinden sonra gelen, faaliyet alanlarını tanımlayan birbirinden farklı  (örneğin teksti, akaryakıt, restoran vb.) ifadelerin kullanılmasını önermiyoruz. Şirketin asıl faaliyet alanının yazılması hem akılda kalıcılığı artırır hem de asıl faaliyet alanınız bakımından bilgili ve deneyimli olduğunuz algısı yaratacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi ve destek için Siirt Patent danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.


İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺2.580
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


SİİRT PATENT | ŞİRKET İSMİ BULMA
SİİRT PATENT | FİRMA İSMİ BULMA

SİİRT PATENT | FİRMA İSMİ BULMA


Şirket olmayan ve genellikle şahıs/şahıslarca işletilen işletmeler tarafından firma isimleri kullanılmaktadır. Şirket olmayan ve genellikle şahıs/şahıslarca işletilen işletmeler tarafından firma isimleri kullanılmaktadır. 


Dahası ve en önemlisi şahıs işletmelerinin vergi dairesi vb. resmi kurumlarda şahıs ad ve soy adı ile işlem görmesi nedeniyle firma isimlerinin çoğu isim veya soy adı oluşturulmuştur. Ad soy ad dışında firma ismi kullanan işletmelerin özellikle Ticaret ve Esnaf odalarına kayıtlı olmamaları halinde şimdi/sonra bir takım hukuki sorunlar yaşayabilir.


Dolayısıyla firma isimleri bulmaya başlamadan önce temel prensiplerinin belirlenmesi gerekir.


1. Siirt Patent olarak, öncelikle seçilecek firma ismin mutlaka marka tescili sağlandıktan sonra kullanılmasını öneriyoruz.


2. İşletme ismi kendi ad ve soyadınızdan olsa bile bu isimlerin başkası adına aynı/benzer mal/hizmetlerde tescilli olması halinde kullanılması marka tecavüzü niteliğinde olacaktır.


3. Firma isimleri mümkün mertebe kısa ve öz olmalıdır. (örneğin “Etkin Patent”, “Etkin Hukuk”, “Paraf Hukuk vb.)

Siirt Patent uzmanlarınca hazırlanan firma isimleri başlıklı yazımızın da incelenmesini öneriyoruz.”4. Firma ismi marka niteliğinde olduğundan akılda kalıcı ve kolay telaffuz edilebilir olmalıdır. (“Paraf Tur vb.)


5. Siirt Patent olarak, faaliyet gösterilen mal/hizmetlerin ifa edildiği coğrafi yer adı ile özdeşleşmesi halinde o il/ilçe, bölge, semt isimlerinin  firma ismi ve marka olarak kullanılmasının pazarlama aksiyonları bakımından avantaj sağlayacağından özellikle öneriyoruz. (Örneğin “İzmir Patent, “İzmir Restaurant”, “İzmir Emlak”, “Patent Gaziantep”,” Emlak Antep”, “Sakarya Web Tasarım”, “Samsun Tasarım”  vb. gibi)


6. Siirt Patent olarak, firma isminin, işletme sahibinin isminden farklı olması halinde mutlaka Ticaret ve Esnaf odaları nezdinde araştırma ve inceleme yapılmasını öneriyoruz. 

Aynı isimlerin önceden Ticaret Odası ve Esnaf odalarında kayıtlı olması halinde eskiye dayalı kullanım ve öncelik hakları nedeniyle hem marka tescil sürecinde hem de fiili kullanım aşamalarında bir takım hukuki sorunlara ve maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verebilir.


Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺2.460
HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757ONLİNE TESCİL


Siirt Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan oldukça indirimli hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR


Marka Tescil Tasarım Tescil
 

DİĞER HİZMETLER

Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.


İSİM TESCİLİ

İsim tescili, isim patenti nasıl alınır, Firma, şirket, marka isim tescil nedir, şartları, maliyetleri, istenen belgeleri burada bulabilirsiniz.

YENİ MARKA İSMİ YARATMAK

Siirt Patent yeni marka ismi yaratma kurallarını ve bunların maksimum gerekliliklerini yerine getiren yeni marka isimlerini oluşturmaktadır.

MARKA İSİMLERİ

Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan marka isminin nasıl bulunacağı ve temel kriterleri ayrıntılı olarak BURADA bulabilirsiniz.


İSİM TESCİL SORGULAMA

Marka, şirket ve firma isimlerinin tescil sorgulama ve araştırmalarının nerede ve nasıl yapılacağını ve konu hakkında uzman görüşlerini bulabilirsiniz.

FİRMA İSİMLERİ

Firma isimlerinin temel nitelikleri, yeni firma isimlerinin bulmanın yol ve yöntemlerimi ve kayıt tescil koşullarını ayrıntılı olarak burada bulabilirsiniz.

ŞİRKET İSİMLERİ

Hem Ticaret Odaları hem de Marka tescil kriterlerine uygun şirket isimlerinin bulunması ve kayıt/tescil koşullarını ve önerilerimizi bulabilirsiniz.


MARKA İSMİ OLUŞTURMA

Marka ismi oluşturma kriterlerini, temel prensipleri, dikkat edilecek hususları ve ayrıntılı görüş ve önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

İSİM HAKKI ALMA

İsim hakkı almak ne demektir, isim hakkı kayıt tescil koşuları, kriterleri, süreç, süre ve tescilin nasıl alınabileceğine dair ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

PATENT ARAŞTIRMA

Ulusal ve Uluslararası önceden tescilli patent ve faydalı model kayıtlı veritabanları üzerinde araştırma ve incelemeye ait detaylı bilgi verilmektedir.

Marka İsmi Bulma Siirt Patent, tescilli marka stoku nedeniyle şirket ismi, firma ismi ve marka ismi bulmak oldukça güçleşmesine rağmen yaratıcı markalar oluşturmaktadır. İsim Tescil 29-09-2021
Marka İsmi Bulma Siirt Patent, tescilli marka stoku nedeniyle şirket ismi, firma ismi ve marka ismi bulmak oldukça güçleşmesine rağmen yaratıcı markalar oluşturmaktadır.Öncelikle Siirt Patent olarak, ticarette sıklıkla kullanılan şahıs isimleri, soy isimleri, çiçek isimleri vb. isimleri marka isimlendirme çalışmalarında önermemekle birlikte gelecek öngörüsü üzerine konumlandırılmış yaratıcı fikirlerle yeni marka isimlendirme projeleri hazırlamaktadır. Siirt Patent' in İştiraki olduğu Etkin Patent' in binlerce sorunsuz marka tesciline kılavuz eden marka sorgulama başlıklı makalemizi mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Marka ismi bulmak için öncelikle yurtiçi ve yurtdışı sektör ve rakiplerin iyi araştırılması gerekmektedir. Daha sonra mutlaka konumlandırma projesi hazırlamalıdır. Yani markanın hikayesi hazırlanmalıdır.  Siirt Patent, Hedef, kitle ve bu kitle ile olan iletişim araçlarını, mutlak ayırt edici özelikleri olan, kolay akılda kalabilen, telaffuzu kolay, akla geldiğinde ilk ürün ve hizmetlerinizi çağrıştırabilecek, kolay taklit edilmeyen, marka vaadlerini güçlü yansıtan marka isimlerini tercih edilmesini önermektedir.Siirt Patent, prensip olarak ürün veya hizmetin niteliklerini bildirir sözcük ve şekillerin marka olarak tercih edilmemesini önermekle birlikte, kimi durumlarda bu isimlerin özellikle alan adı olarak kullanılması nedeniyle arama motorların üst sıralarında listelenmesi için tercih edilmesi halinde ise farklı ayırt ediciliği sağlayacak unsurlarla ayırt edici hale getirilmesini, bir yerde ismin arama üstünlüklerinden yararlanırken diğer tarafından diğer rakiplerinden ayrıştırmasını sağlayacak ve ürün ve hizmetle özdeşlecek farklı şekil ve unsurların mutlaka kullanılmasını önermektedir. Örneğin Twitter herkesçe bilinir olmasına rağmen sembolü çok daha fazla akılda kalıcı ve görüldüğü anda markayı refleks olarak anında akla getirmesi buna örnek olarak gösterilebilir. Hepsini Göster Menu Marka Bulma Şirket İsmi Bulma Firma İsmi Bulma Online Tescil Diğer Hizmetler SİİRT PATENT | MARKA BULMA Şu anda dört beş harften oluşacak yeni marka bulmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumdadır. Bu harflerden anlamsız yüzlerce kombinasyon üretilse bile, önceden tescilli markalar arasında fonetik olarak benzerlik riski bulunmaktadır. Dolayısıyla yeni marka isimlerini bulmak zorlaştıkça farklı arayışlar, yol ve yöntemler geliştirilmektedir.   Son yıllarda iki ve üç harflerden oluşmuş markalar revaçta gözükmektedir. Ancak bunlarda çoğaldıkça ayırt edici güçleri zayıflamaktadır. Siirt Patent ve iştiraki olduğumuz Etkin Patent olarak şehir ve şehirlerin değerleriyle örtüşen, yenilikçi projelerle oluşturulmuş yeni marka isimleri, güçlü marka algısı yaratan logo tasarım ve kurumsal kimlik tasarımları ve bunları düşük bir bütçeyle lansmanını yapabilecek yeni nesil web tasarımları arıyorsanız bize ulaşınız. Siirt Patent, gelecekte özel stilize edilmiş tek harften oluşturulmuş ancak markanın ürün ve hizmetlerle özdeşmiş sembollerden oluşmuş markaların oluşturulacağını öngörmektedir. Dolayısıyla bugünden her ne kadar özel stilize edilmiş tek harfli markalar kullanmasak bile, tercih ettiğimiz marka isimleriyle birlikte mutlak rakiplerden ayırt edici kılan ve ürün ve hizmetle özdeşleşmiş bir sembolün kullanılması önermektedir. Bu sembol zaman içinde bilinirlik kazandıkça olası marka isim değişikliklerinde olası dezavantajları olabildiğince bertaraf edebilir.   Dahası sembol ve maskotlar henüz çok fazla yaygın bir şekilde kullanılmaması nedeniyle çok daha kolay tanıtım ve bilinirlik kazandırılabileceği gibi sonradan olası benzerleri ortaya çıksa bile, ilk kullanan markayı hemen akla getireceğinden markaya zarardan ziyade fayda da sağlayabilir.   Yine her kullanıcının hemen her gün milyonlarca reklama maruz kalması nedeniyle sadece kelimelerle oluşturulmuş markalar maalesef dikkat çekmemektedir. İnsanların görsel zekası daha gelişkin olduğundan şekiller çok daha kolay akılda kalıcı olabilmektedir. Bu arada iştiraki olduğumuz Etkin Patent tarafından hazırlanan marka ismi bulma başlıklı yazınımızın da incelenmesini öneriyoruz. Örneğin iştiraki olduğumuz Etkin Patent tarafından yaratıcı iş modeli olarak konumlandırılan “e-emlak” projesinde, “e-emlak” markası altında yer alan 70 adet diğer markanın da “e-emlak” markası bünyesinde yer aldığını, tümünün ortak hareket ettiğini, aynı kaynaktan ve aynı şirket tarafından yönetildiğini güçlü yansıtması ve ayırt edici kılması için BURADAN görebileceğiniz kaplumbağa maskotu tasarlanmıştır. Siirt Patent' inde iştiraki olduğu Etkin Patent tarafından tasarlanan bu maskot proje kapsamındaki 70 adet emlak markasının web sayfasında yer aldığında, tüketiciler çok kolay bir şekilde tüm markaların aynı kaynağa ait ve yönetildiği algısı güçlü olacağından pazarlama aksiyonlarında ve müşteri ediniminde önemli kazanımları olacaktır. Dahası tek bir şekil ile 70 markanın lansmanın yapılması reklam ve tanıtım bütçesini oldukça düşürmesinin yanı sıra, çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bilinirlik de kazanacaktır.   Siirt Patent her yeni marka isimlendirme projesine farklı yaklaşımlar geliştirmekte ve her proje için ayrı ayrı yaratıcı çözümler geliştirmektedir. Örneğin bütünü itibariyle tanımlayıcı bir ifade olan “gram altın store” markasını hem tecil kriterleri kazandırmak hem de ayırt edicilik kazandırmak için BURADAN görebileceğiniz sembolü tasarlamıştır.   Gram altın ifadeleri birçok alan adı ve markada asli veya tali unsur olarak kullanılmasına rağmen zaman için kullanıclar nezdinde “gram altın” sözcükleri hemen ilk akla “gram altın store” markasının sembolünü akla getirecektir. Dolayısıyla marka her zaman rakiplerinden kolay ayrışabileceği gibi önemli üstünlükler de kuracaktır. Altın sektörü gibi fiyatların neredeyse her yerde fix olduğu bir yerde temel unsuru güvendir. İşte “gram altın store” markası içinde çıkış noktası ve yaratılmak istenen algı güven duygusudur güçlü yansıtılmasıdır. Dolayısıyla hiçbir özelliği ve ayırt ediciliği olmayan bir yerden altın almaktansa tüketiciler bu duyguyu açık ve net ve oldukça güçlü yansıtan “gram altın store” markasının tercih edilmesini sağlayacaktır.  Siirt Patent marka danışmanlarınca hazırlanan  marka tescil kriterlerini, resen RET ve/veya itiraz üzerine RET gerekçelerini ayrıntılı incelendiği marka tescil  başlıklı yazımızdan ve marka araştırma yaparken dikkat edilecek önemli hususları ise marka sorgulama başlıklı yazılarımızı incelemenizi öneriyoruz. Sonuç olarak Siirt Patent, yeni marka isimlendirme çalışmalarında kabul edilmiş temel kriterlerin yanı sıra pazarlama aksiyonları ve tanıtım çalışmalarında da avantaj sağlayacak niteliklerde ve en önemlisi hem tescil edilebilir hem de üçüncü taraflarca kolay kolay benzerin tescil ve kullanımını engelleyebilecek özelliklerde olmasını önermektedir. Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺1.525  BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular İsim Tescili İsim Tescil Sorgulama İsim Tescil Fiyatları Marka İsmi Bulma Diğer İlgili Konular Yeni Marka İsmi Yaratmak Şirket İsimleri Firma İsimleri İsim Hakkı Alma Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti İki Sınıflı Marka Başvuru Ücreti SİİRT PATENT | ŞİRKET İSMİ BULMA Siirt Patent olarak; şirket ismi bulma aşmasında öncelikle temel kriterlerin gözetilmesini öneriyoruz. Bunlar;Siirt Patent olarak; şirket isimleri bulma aşmasında öncelikle temel kriterlerin gözetilmesini öneriyoruz. Bunlar;1. Şirket ismi yani şirketin Ticaret Unvanının kök kelimesi kısa ve öz olmasına dikkat edilmesini öneriyoruz.2. Siirt Patent olarak şirket isimlerinin uzantılarının mümkün olduğunca kısa tutulmasını öneriyoruz. (Örneğin Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. ve/veya Etkin Patent A.Ş. ) Siirt Patent uzmanlarınca hazırlanan şirket isimleri başlıklı yazımızın da incelenmesini öneriyoruz. 3. Şirket isimlerinin özellikle uzun kurucu isimleri veya isim ve soy isimleri olmamasını öneriyoruz.4. Siirt Patent olarak, şirket isminin kök kelimelerinin, ürün veya hizmetlerin niteliklerini, kalitesi veya çeşidini bildirir sözcükler olmamasını öneriyoruz. (Örneğin Marka Tescil A.Ş. )5. Yine Siirt Patent olarak şirket isimlerinin jenerik, herkesin kullandığı veya kullanmak durumunda olduğu ifadelerden seçilmemesini öneriyoruz.6. Şirket kök isimlerinden sonra gelen, faaliyet alanlarını tanımlayan birbirinden farklı  (örneğin teksti, akaryakıt, restoran vb.) ifadelerin kullanılmasını önermiyoruz. Şirketin asıl faaliyet alanının yazılması hem akılda kalıcılığı artırır hem de asıl faaliyet alanınız bakımından bilgili ve deneyimli olduğunuz algısı yaratacaktır.Daha ayrıntılı bilgi ve destek için Siirt Patent danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺2.580BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺5.300 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka İsmi Oluşturma Marka Değeri Hesaplama Marka Değerleme Medodları  Marka Stratejileri Diğer İlgili Konular Marka Tescil Marka Logo Tescili Nasıl Yapılır Marka Sorgulama Yurtdışı Marka Sorgulama Üç Sınıflı Marka BaşvuruDört Sınıflı Marka Başvuru SİİRT PATENT | FİRMA İSMİ BULMA Şirket olmayan ve genellikle şahıs/şahıslarca işletilen işletmeler tarafından firma isimleri kullanılmaktadır. Şirket olmayan ve genellikle şahıs/şahıslarca işletilen işletmeler tarafından firma isimleri kullanılmaktadır. Dahası ve en önemlisi şahıs işletmelerinin vergi dairesi vb. resmi kurumlarda şahıs ad ve soy adı ile işlem görmesi nedeniyle firma isimlerinin çoğu isim veya soy adı oluşturulmuştur. Ad soy ad dışında firma ismi kullanan işletmelerin özellikle Ticaret ve Esnaf odalarına kayıtlı olmamaları halinde şimdi/sonra bir takım hukuki sorunlar yaşayabilir.Dolayısıyla firma isimleri bulmaya başlamadan önce temel prensiplerinin belirlenmesi gerekir.1. Siirt Patent olarak, öncelikle seçilecek firma ismin mutlaka marka tescili sağlandıktan sonra kullanılmasını öneriyoruz.2. İşletme ismi kendi ad ve soyadınızdan olsa bile bu isimlerin başkası adına aynı/benzer mal/hizmetlerde tescilli olması halinde kullanılması marka tecavüzü niteliğinde olacaktır.3. Firma isimleri mümkün mertebe kısa ve öz olmalıdır. (örneğin “Etkin Patent”, “Etkin Hukuk”, “Paraf Hukuk vb.) Siirt Patent uzmanlarınca hazırlanan firma isimleri başlıklı yazımızın da incelenmesini öneriyoruz.” 4. Firma ismi marka niteliğinde olduğundan akılda kalıcı ve kolay telaffuz edilebilir olmalıdır. (“Paraf Tur” vb.)5. Siirt Patent olarak, faaliyet gösterilen mal/hizmetlerin ifa edildiği coğrafi yer adı ile özdeşleşmesi halinde o il/ilçe, bölge, semt isimlerinin  firma ismi ve marka olarak kullanılmasının pazarlama aksiyonları bakımından avantaj sağlayacağından özellikle öneriyoruz. (Örneğin “İzmir Patent, “İzmir Restaurant”, “İzmir Emlak”, “Patent Gaziantep”,” Emlak Antep”, “Sakarya Web Tasarım”, “Samsun Tasarım”  vb. gibi)6. Siirt Patent olarak, firma isminin, işletme sahibinin isminden farklı olması halinde mutlaka Ticaret ve Esnaf odaları nezdinde araştırma ve inceleme yapılmasını öneriyoruz. Aynı isimlerin önceden Ticaret Odası ve Esnaf odalarında kayıtlı olması halinde eskiye dayalı kullanım ve öncelik hakları nedeniyle hem marka tescil sürecinde hem de fiili kullanım aşamalarında bir takım hukuki sorunlara ve maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verebilir. Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺2.460HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Yurtdışı Marka Tescil Marka Tescil Yenileme Ücreti Marka Devir Marka İtiraz Diğer İlgili Konular Marka İzleme ve Takip Marka Tescil Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır Marka Tescil Belgesi Nedir Nasıl Alınır Marka Tescil Süresi Nedir  Marka Tescil Yenileme ÜcretiMarka Devir ONLİNE TESCİL Siirt Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan oldukça indirimli hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz. İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR Marka Tescil Tasarım Tescil   DİĞER HİZMETLER Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. İSİM TESCİLİ İsim tescili, isim patenti nasıl alınır, Firma, şirket, marka isim tescil nedir, şartları, maliyetleri, istenen belgeleri burada bulabilirsiniz. YENİ MARKA İSMİ YARATMAK Siirt Patent yeni marka ismi yaratma kurallarını ve bunların maksimum gerekliliklerini yerine getiren yeni marka isimlerini oluşturmaktadır. MARKA İSİMLERİ Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan marka isminin nasıl bulunacağı ve temel kriterleri ayrıntılı olarak BURADA bulabilirsiniz. İSİM TESCİL SORGULAMA Marka, şirket ve firma isimlerinin tescil sorgulama ve araştırmalarının nerede ve nasıl yapılacağını ve konu hakkında uzman görüşlerini bulabilirsiniz. FİRMA İSİMLERİ Firma isimlerinin temel nitelikleri, yeni firma isimlerinin bulmanın yol ve yöntemlerimi ve kayıt tescil koşullarını ayrıntılı olarak burada bulabilirsiniz. ŞİRKET İSİMLERİ Hem Ticaret Odaları hem de Marka tescil kriterlerine uygun şirket isimlerinin bulunması ve kayıt/tescil koşullarını ve önerilerimizi bulabilirsiniz. MARKA İSMİ OLUŞTURMA Marka ismi oluşturma kriterlerini, temel prensipleri, dikkat edilecek hususları ve ayrıntılı görüş ve önerilerimizi burada bulabilirsiniz. İSİM HAKKI ALMA İsim hakkı almak ne demektir, isim hakkı kayıt tescil koşuları, kriterleri, süreç, süre ve tescilin nasıl alınabileceğine dair ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz. PATENT ARAŞTIRMA Ulusal ve Uluslararası önceden tescilli patent ve faydalı model kayıtlı veritabanları üzerinde araştırma ve incelemeye ait detaylı bilgi verilmektedir.
Kurtalan Yolu Cd.Bahçelievler, 56100 Merkez/Siirt +90 212 212 35 17 Siirt Patent

Siirt Patent Logo

HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

Bülent AYDIN
Bülent AYDIN
Yayınlama Tarihi: 29-09-2021

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 17 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.Ayrıca, marka şehir proje kapsa..

Takip Edin